Esimene ilmumine Playfordi 1651. a raamatus. Vt Greg Lindahli ülesriputatud faksiimilet.

3 paari kolonn, standardsed salmid.

I
A1-A2 D ette, d taha, d ette, d taha
B1 otsmised paarid lähevad külje suunas eemale, pöörduvad tagasi, samal ajal keskmine paar läheb kokku ja tagurdab lahku tagasi; kumbki kolonnipool teeb pool ringi (nagu “Chestnutis”, aga liiguvad vähem edasi).
B2 Sama.

II
A1-A2 õlad.
B1 Keskmised tagurdavad ja tulevad tagasi kokku, samal ajal kui otsmised vahetavad sama külje otsmisega (esipaar viimaseks, viimane paar esimeseks) [teeme p õlast, Playfordil pole õla kohta muidugi midagi öeldud)]; kaks paari, kes on nüüd esimesed paarid, teevad neljakesi ringi, tagumiseks jäänud paar set and turn.
B2 Sama tagasi (uus esimene nelik, uus tagumine paar, kes teeb set and turn).

III

A1-A2 tavalised käsivarrest keerutamised
B1 Kõik tagurdavad d, tagasi d; kumbki pool teeb pool põimimist [meie variant: esimene põimib p õlast alates lõppu, viimane põimib esimeseks, keskmine jõuab korra otsa peal käia ja tagasi oma kohale]
B2 sama tagasi [meie variant: need esimesed, kes on nüüd viimaseks jäänud, alustavad v õlast tagasipõimimist]

Muusikat: juutuubis on mitu ilusat esitust. A-ja B osad on tantsulises tempos kõige lihtsamini väljakuuldavad Baltimore Consorti variandis.

Vox Tremula plokkflöödiesitus on väga peen ja ilus, aga A- ja B osi on vahel raske eristada, sest nad varieerivad nii põhjalikult. Ma ei jõuudnud isegi jälgida, kas A-sid ja B-sid on õige arv

Les Witchesi oma on ilus, aga tantsimiseks aeglasevõitu.

Mulle meeldib ka Spiers&Bodeni pika sissejuhatusega moodsamate pillidega folgilik töötlus, tõsi küll, AAB struktuuriga (st tantsu jaoks jääb üks B alati puudu).

%d bloggers like this: