Varajane Playford 3. paarile (vt faksiimilet või teist, kui huvi on) (teoreetiliselt kirju reaga kolonn, praktikas moodustub enamasti midagi ringitaolist, aga mõni figuur on ka sirge peal; kui algul kolonnina rivistuda, siis on 1. ja 3. paar õigetpidi ja 2. paar valepidi). Alternatiivne nimi “The Huntsman” või “The Woods so Wild”.

Olemas ka käsikirjas (vt transkriptsiooni, mille pealkiri lingib faksiimilele), mis on esimesest Playfordi väljaandest varasem, 17. sajandi kahe- kuni neljakümnendatest; käsikirja kirjelduse järgi tuleks mõnevõrra teistsugune rekonstruktsioon.

Siin on figuuride vahel omamoodi refrään:

kokku, tagasi, set and turn.
Seejärel teisest käest hoides minema, vaheta uuesti kätt ja tagasi, set and turn.

1. figuur: keskmine paar: omavahel õlad, samal ajal otsmised mehed omavahel, otsmised naised omavahel: õlad; set and turn. Seejärel iga mees endast vasakpoolse naisega õlad ja set and turn; seejärel iga mees endast parempoolse naisega.

Refrään.

2. figuur: n.ö käevangust keerutamine + set and turn samade eri partneritega, kellega ennist õlad.

Refrään.

3. figuur: “kolonni” kumbki külg teeb kolmekesi päripäeva ringi; set and turn. Seejärel teeb kumbki 2. paari tantsija sama kahe endast vasakule jääva inimesega. Seejärel kahe endast parempoolsega.

Refrään.

4. figuur: põimimised samades komplektides, millega ennist olid need päripäeva ringid; otsustasime alustada kõiki paremast käest; teha kõik põimimised ilma iluringideta (st kaheksakujuliselt); esimest põimimist alustavad kummalgi pool number ühed, kumbagi ülejäänut number kahed.

Refrään.

5. figuur: 3 mehe ring, set and turn. Seejärel naistel sama.

Refrään.

6. figuur: 3 meest põimivad, set and turn. Seejärel naistel sama. Vaatasime, et mugavam on teha nii, et meeste põimimine algab p. käest, naiste oma v. käest (selle koha pealt nagu “Furioso”).

Refrään.

Muusikat:
üks huvitavate variatsioonidega esitus, kuigi tantsuks na aeglasevõitu esitus Julian Breamilt; sarnane, kuigi paraku sama aeglane Nigel Northilt; kehvema helikvaliteediga ja hästi nõks kiirem siin.

Ja normaalsemas tantsutempos üks selline omapärane kontsertesitus “A New Scotch Jigi” nime all; st esitus algab “Greenwoodiga”, läheb siis vahepeal üle muusika peale, mis Playfordi kogumikes on nime all “The Geud Man of Ballangigh: to a New Scotch Jigg” ja lõpetab uuesti “Greenwoodis”. Ma kahtlustan, et selline mood läks Harp Consortiga lahti – nad kasutasid samuti “A New Scotch Jiggi” ette ja vahele vahelduse mõttes “Greenwoodi”. “The Geud Man of Ballangighil” on tegelikult ka omaenda koreograafia olemas, aga hilisemast ajast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: