Varane Playford – kõigepealt esimeses väljaandes (1651), viimane esinemine kolmandas (1665).

Ruudutants kaheksale (neli paari, näod sissepoole). Vt vana väljaande lehekülge, kus on ka joonis. Etteruttavalt võin öelda, et kas joonisel või tekstis on tehtud üks nummerdusviga; ma lähenesin asjale nii, et sorteerisin tantsijad paaris- ja paaritu numbriga paarideks, aga seda, kas see paarisnumber on parajasti 2 või 4, eirasin. Ja nii töötas väga hästi.

Meloodia on Fiddlers Companioni andmetel sama, mis “Irish Trot” – aga see “Irish Trot”, mis Playfordi esimeses raamatus figureerib, on küll hoopis teine viis.

Edasi räägin “esimestest” (joonisel paaritu numbriga) ja “teistest paaridest” (joonisel paarisnumbriga).

I
A1
Esimesed paarid: lähenevad, tagurdavad.
A2
Teised paarid -“-.
B1
Esimesed paarid: partneril kahest käest galopiga keskele kokku; võtavad vastutulnud partneril kahest käest, galopivad ruudust välja (teised paarid peavad selleks hetkeks natuke laiali tõmbuma); 8 sammuga väljastpoolt oma kohale tagasi.
B2
Teised paarid samamoodi nende vahelt.

II
A1-A2 nagu enne.
B1
Teised paarid: partneril kätest ja kohavahetus, teete värava. Nüüd esimesed paarid: partnerist mööda ja väljastpoolt koos vastaspartneriga läbi värava sisse tagasi, taandu oma partneri kohale (selle vooru lõpus on kõik tantsijad oma partneriga koha vahetanud).
B2
Sama, aga esimesed paarid vahetavad koha ja teevad värava, teised mööduvad partnerist ja läbi värava. Selle vooru lõpuks on kõik oma vanal kohal tagasi.

III
A1-A2 nagu enne.
B1
Iga mees läheb oma naise eest mööda, siis järgmise naise tagant jne, kuni on omal kohal tagasi.
B2
Iga naine oma mehe eest, järgmise tagant jne.

Muusika: see Broadside Bandi esitus on tantsitavas tempos ja õigete kordustega, ainus miinus on eelmängu puudumine. Üldse on ka Broadside Band üks neid esitajaid, kes tundub natuke isegi hoolivat, et tantsumuusika järgi tantsida saaks.

Advertisements
%d bloggers like this: