Kuna me ei tee seda tantsu minu rekonstruktsiooniga, siis ma siia väga täpseid juhiseid ei pane, ainult väikese mäluabi.
A1 ja A2 on originaali noodis väljendatud kordusmärgiga, B1 ja B2 on nooti välja kirjutatud, st noodis oleks justkui 2 osa ja 2. osasse on välja kirjutatud need, mida ma siin nimetan B1, B2 ja C.

Pikk paaride rida.

A1 1. paar rullib ümber 2. paari ja tuleb nende vahelt oma kohale tagasi (alustavad välimise jalaga)
A2 2. paar teeb sama ümber 1. paari.

B1 1. mees vahetab koha 2. naisega;
B2 2. mees vahetab koha 1. naisega (mõlemad vahetused paremast õlast)
C kõik neli võtavad kätest kinni, pool ringi päripäeva (nii jõuavad kõik oma vanale kohale tagasi); ühed jooksevad kahtede kohale (pluss p. de rigaudon).

Otsige faksiimile nägemiseks siit Hole in the wall ja klikkige viimases lahtris asuval lingil. Ma hakkasin mõtlema, et kui ma lakkamatult otse nende faksiimiletele lingin, siis võib keegi sealt pahandada, et ma nende ribalaiust varastan.

Advertisements

2 kommentaari to “Hole in the Wall”

  1. nodsu said

    Sunnik, vaatan, et olen siia kirjutanud “mõlemad vahetused paremast õlast”, aga seda ei ole originaalis tegelikult kirjas ja lähemast õlast vahetamine paistis praktikas päris hästi töötavat. Igal juhul peab teine diagonaal vahetust alustama paremast jalast ja esimene diagonaal endal samal ajal parema jala vabaks tegema, sest peale vahetusi on kõigil vaja, et parem jalg oleks vaba.

  2. nodsu said

    “Purcelli ja sõprade” (11.06.2016) kavalehe tekstist:

    Muusika: Purcelli hornpipe, mille ta kirjutas 1695. aastal Aphra Behni näidendile „Abdelazar“ (1676). Hornpipe on spetsiifiliselt inglispärane muusikažanr, kus raske aeglase kolmese meetrumiga paralleelselt jookseb kiirem rütm ning väheste säilinud koreograafiate põhjal otsustades kajastus see ka tantsus; nii selle kui ka kahe järgmise tantsu rekonstruktsioonis on püütud seda iseärasust esile tuua.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: