Longways– tants Playfordi 1686. aasta väljaandest (see on esimese versiooni 7.väljaanne). Vt faksiimilet.

A1:
1. mees keerutab 2. naisega vasakust käest, siis rullivad mõlemad (ümber vasaku õla) 3 kohta edasi (st jõuavad pikemat teed pidi oma naabri partneri kohale). Nende naabrid liiguvad selle rullimise aegu (minu soovitus: rullimise lõpus) jälle keerutajate kohale.
A2:
2. mees keerutab 1. naisega paremast käest, siis rullivad (ümber parema õla) 3 kohta edasi, st kumbki jõuab sinna kohale, kus selle rullimise algul on tema naaber (st sookaaslane) partner ehk oma algpositsiooni. Naabrid liiguvad rullimise ajal sinna, kust keerutajad alustasid (ehk oma algpositsiooni). St A2 lõpus on kõik uuesti nagu A1 alguses.

B1:
mehed lähevad naiste vahelt läbi ja risti, nii et lõpetavad kumbki teise naise ees. Keerutavad selle naisega (kasulik: vasakust käest), kuni jõuavad naiste ritta ja naised meeste ritta.
B2:
naised lähevad samamoodi risti meeste vahelt läbi, nii et lõpetavad jälle oma partneri ees. Keerutavad kahest käest õigesse ritta tagasi. 1. ja 2. paar on niiviisi kohad vahetanud ja saavad uue paariga tantsida.

Võimalik, et see tõlgendus on tublisti lihtsustatud (peamiselt on see võimalus selles kohas, kus mehed või naised läbi lähevad ja lõpetavad teise partneri ees kui see, kelle eest nad läbiminekut alustasid) – sest “go the Figure” võib tähendada midagi hoopis keerukamat ja aeganõudvamat, nii et pärast seda jääks aega ainult kiireks kohavahetuseks, mitte keerutamiseks. Nt oletades, et mehed ei vaheta naiste vahelt läbi minnes kohe kohti, vaid kõigepealt lähevad läbi, kumbki ümber oma partneri ja seejärel kukuvad naiste ümber kaheksat joonistama, kuni jõuavad kumbki vale naise ette. Aga mu praegune tõlgendus vähemalt töötab küllalt hästi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: