Tekitan siia kompilatsiooni E. kleebitud allikmaterjalist:

kõigepeal tehakse 2 continenza‘t, siis 2 sempio‘t ja 4 doppio‘t ja seejärel 1 ripresa parema jalaga, siis 2 sempio‘t ja 2 doppio’t alustades v jalaga ja 2 ripresa‘t, siis v jalaga alustades 2 sempio‘t ja 1 doppio, siis 1 doppio pöördudes ja 1 (v) ripresa edasi pöördudes ja p ripresa nagu alguses.

Muusikaks oleme kasutanud “Danza alta” nimelist variatsiooni “La Spagna” tenorile ja selleks, et ilusti taktid täis tuleks, teeme algusse enne continenza‘sid riverenza ja lõppu ühe v jala täitesammu, millega saab ka jala enne kordust õigeks vahetatud.

See, et me üksikud ripresa’d tagurpidi teeme, on juba puhtalt suva. Aga ka burgundia basse dance’ides on selliseid tagurpidisamme, õigemini reprise kujutabki seal endast tagurdamist.

Kaks E. allikat olid veidi vastuolulised, aga vastuolulises kohas (nimelt kumma jalaga tants peaks algama) oli üks neist õnneks ka iseendaga vastuolus, nii et võtame arvesse ikka seda, mis iseendaga kokku sobib, st jääb ikka nii, et parema jalaga.

6 kommentaari Kellele: “La Spagna”

 1. ogalik said

  Nootides žanri poolest basse dance’ks nimetatud Falla con misuras (bassa Castiglia) on samuti Spagna tenorile, kas see ei sobi nede sammudega? või on see hoopis üks teine tants?

  Meeldib

 2. nodsu said

  Ma mäletan, et kui ma “La Spagnat” teha tahtsin, siis uurisin selle tenoriga lugusid päris mitut, arvatavasti ka “Falla con misurast”. Enamasti olid nad hästi pikad, mis ei ole tantsu kordamise puhul muidugi probleem, aga enamasti ei tulnud ka täisarv kordi välja. Samas siis lähtusin ma veel sellest versioonist, mis algab kogu aeg reveransiga, vbla kui see ära jätta, saaks täisarv kordi korrata.

  Aga iseenesest tasub seda kunagi ehk proovida millelegi muule, “Re di spagnale” näiteks. Või üldse mingile suvalisele basse danse’ile, kui pikkus sobib. Ja pikkuse saab ka sobima panna, kui alguses kulutada osa aega niisama ära.

  Meeldib

 3. nodsu said

  Muide, ma mõtlesin, et C. Paumanni “Mit ganczem Willen” (nt see esitus) oleks päris hea basse danse, isegi sajand on õige. Ma olen seda algajatega sammude harjutamiseks kasutanud. Huvitav, kust selle nooti leida?

  Meeldib

 4. nodsu said

  Lochamer Liederbuch on allikas.

  Meeldib

 5. ogalik said

  Õigupoolest teine teos, Fundamentum organisandi, tänapäeva faksiimileväljaandes on Lochamer.. ja Fundamentum… ühtede kaante vahele köidetud. Ma saadan selle noodi kohe sinu meilile.
  Willi Apel on varajasest saksa klahvpillimuusikast ühe artikli kirjutanud The Musical Quarterly 23 nr 2 ega sul seda pole?

  Meeldib

 6. ogalik said

  Peaks kohe vaatama, vist on nad siiski sama teos, nii erinevalt viidatakse allikat.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: