Playford, alates 1679. aasta väljaandest.

Faksiimile.

Longways for as many as will (st suvalise pikkusega kolonn paare). Minu versioonis on alguses kõik nr ühed valepidi, kahed õigetpidi. Ei välista, et mõnes versioonis juhtub see ühtede valepidi sattumine hoopis kuskil keset tantsu, ainult et mul küll sedaviisi longways-liikumise mudelit tööle panna ei õnnestunud.

Iga nummerdatud fraas on 4 takti pikk, algusefraas samuti. Ühte takti mahub 3 suht rahulikku sammu (võib ka baroksemaks minna ja teha fleuret’d).

Algus: Reveranss “to the Presence”, reveranss üksteisele (seda enam tantsu keskel ei korda, kui kõik voorud on läbi tantsitud, hakkab uuesti fraasist nr 1.

1) Partneril käest kinni edasi ja tagasi, edasi ja tagasi (eriti 1. paaril on mõistlik viimase tagurdamise peal vastamisi pöörduda)

2) Juhid oma naabri küljele, tood tagasi (st kumbki 1. paari tegelane tantsib enda järel oleva 2. paari inimesega, mitte oma partneriga); 1. paar rullib ümber 2. paari, 2. paar sel ajal nende vahelt ettepoole, siis 2. paar rullib, 1. paar oma kohale (1. paaril tasuks dos-à-dos’ks valmis olla).

3) Naabriga dos-à-dos; vahetad naabriga p. käest kohad, enda omaga v. käest.

4) Jätkad sellesama oige-ja-vasemba kätlemisega kohavahetamist, 4 vahetust.

Nüüd on 1. ja 2. paar omavahel koha vahetanud; 1. paar on nüüd õigetpidi, 2. paar valepidi, aga kõik figuurid on samad; 1. paarid tantsivad ikka nende järel oleva 2. paariga.

****

Siin on lauluversioon, selline folgiline. 0:48 peal tuleb muusika.

Siin jälle täitsa tantsukõlbulik instrumentaalversioon, baroksem. Ma ütleks, et veel kiirem, kui meie plaadi kiires kohas.

Ja viimaks käib see lugu korra ka siin “Kerjuste ooperi” klipis MacHeathi… ee… popurriist läbi. Päris võluv MacHeath on, peab mainima, ei imesta, et Polly temast nii sisse võetud oli.

Lauluteksti kohta on siin foorumis pikka juttu, seal on mitu toredat linki ka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: