Kuue inimese Playford. Esineb ka pealkirjaga “Woodycock, or The Green Man”. Juba Playfordi esimeses väljaandes (1651) nimega “Wooddicock”, püsib kogumikus kuni 1690. aasta 8. väljaandeni (k.a). Muusika oli olemas juba 16. sajandil (“Fitzwilliam Virginal Bookis” on sellest Giles Farnaby seade).

Klassikaliste varase Playfordi salmidega, mille vahel on ebastandardsemad figuurid.

3 paari üksteise taga kolonnis.

I
A1-A2
D ette, D taha; uuesti.
B1-B2
Set and turn; set and turn.

II
A1-A2
Keskmine paar läheb 1. paari vahelt läbi ja rullib oma kohale; läheb 3. paari vahelt läbi ja rullib oma kohale.
B1-B2 topelt set and turn.

III
A1-A2 Õlad
B1-B2 topelt set and turn.

IV
A1-A2
Keskmine mees läheb 1. naise selja taha ja ümber tema, siis samamoodi ümber 3. naise ja oma kohale. Samal ajal keskmine naine kõigepealt 3. mehe selja taha ja ümber tema, siis samamoodi ümber 1. mehe ja oma kohale (pmst mõlemad lähevad kõigepealt valesse ritta ja siis teevad kaheksa ümber selle vale rea inimeste, lõpuks oma õigesse ritta tagasi). [Leppisime kokku, et vahetussammuga.]
B1-B2
topelt set and turn.

V
A1-A2 käevangus keerutamised.
B1-B2 topelt set and turn.

VI
A1-A2
Mehed põimivad [leppisime kokku, et algab esimesest otsast parema käega, kaheksakujuliselt (st ilma iluringideta) ja vahetussammuga].
B1-B2 topelt set and turn.

VII
A1-A2 Naised põimivad.
B1-B2 topelt set and turn.

VIII
Mõlemad põimivad [leppisime kokku, et seda põimimist alustavad mehed esimesest otsast ja naised tagumisest otsast].
B1-B2 topelt set and turn.

Muusikat: üks võrdlemisi tantsuline esitus, mis ma leidsin, on see; kahjuks mängivad nad aeg-ajalt nii, et ainult üks A ainult ühe B-ga. Teisalt, õigete kordustega mängivad kah piisavalt, et terve tantsu saaks ära tantsida, kui ainult meelde jääb, millal need korrad on, kus tuleb oodata, et see lühike AB läbi saaks. Meeldetuletuse mõttes ikka kasulik.

Ja siis ehk veidi vähem tantsuarvestusega tehtud esitus, aga väga ilus ja keskel ka tantsitavas tempos (algus on aeglasem ja lõpus läheb uuesti aeglaseks). Ernst Stolzi vanamuusikaprojektist.

Meie enda vana videot praegu ei lingi, sest tookord tantsisime seda üpris teistmoodi.

Advertisements
%d bloggers like this: