Ball

aprill 15, 2009

Ah jah.
Laupäeva õhtul on Tiigi seltsimajas ball (ei, hetkel ei tea ka mina, miks sealt plakatilingi alt midagi lahti ei tule, aga väikese infokillukese ikka leiab). Kell 18 hakkab sisse saama, ilmselt läheb siis natuke aega kohmitsemiseks, enda sättimiseks, pillide häälestamiseks ja saab pihtagi hakata, ja see ongi päevauudis.

10 kommentaari Kellele: “Ball”

 1. V.A. said

  Kas peab keskaegselt, barokselt vms riides olema? Kas pürjelitele on sissepääs tagatud või peab olema kantud nt Liivimaa rüütelkonna matriklisse? Ühesõnaga, mul on hulk puhtpraktilisi küsimusi …

  Meeldib

 2. nodsu said

  Üritus on piletitega (50/100), et suudaks saali üüri ja suupisted ära katta, ja kostüümiga (16.-17. sajand) saab sisse odavama variandiga.
  Ajapiir on selline lainetav (kaks sajandit ühes saalis hunnikus koos) sellepärast, et ma hakkasin kahtlustama, et enamiku tulijate kostümeerumisvõimalus sõltub Vanemuise kostüümilao varudest ja seega ei saa väga kitsast ajapiiri kehtestada. Ja suurem osa tantse, mida kohapeal õppida saab, on 17. sajandist (ikka see õnnistatud Playfordi tantsuraamat).
  Järelikult ei ole tegemist väga tõsise taaskehastamisüritusega (mille autentsus on alati kaheldav), lihtsalt tahaks tantsida, aga soodushind on mõeldud väikseks innustuseks, et rohkem inimesi tuleks mingis sellises kostüümis, kus naistel ei ole jalgu näha ja meestel on ja naised võtavad ruumis rohkem ruumi. Ühesõnaga massilise teksapüksluse ja pintsaklipsluse vältimiseks.
  Osa tüdrukuid tuleb tegelikult vist mehekostüümis ja see on juba Shakespeare’is auväärne romantilise komöödia traditsioon, aga see tähendab muidugi, et neil tuleb oma rolli täita ja naistega tantsida.

  À propos “autentsus”, vanamuusikute ringkonnas ei olevat enam ammu poliitiliselt korrektne kõnelda “autentsest” esitusest, vaid tuleb öelda “ajalooliselt informeeritud” :).

  Meeldib

 3. V.A. said

  Nojah, kahju siis natuke, sest mul on ainult mõned 21. sajandi esimese kümnendi kostüümid vabamalt käes. Seejuures pole mul ei ühtegi pintsaklips-kostüümi ega ka mitte teksapüks-kostüümi.

  Eks ma siis pean aru.

  Meeldib

 4. nodsu said

  Noh, kostüümita on täie hinnaga pilet ikka võimalik.
  Aga eks siit-sealt saa üht-teist laenutada ka. 21. sajandi meesteriided paistavad ju silma kahetsusväärse silmapaistmatuse poolest, mis ei anna varasemate tantsude jaoks kuigi head fiilingut (suuremal osal möödunud sajanditest on meesteriided ju ekstravagantsemad ja edevamad olnud kui naiste omad).

  Meeldib

 5. nodsu said

  Aga kas tõesti ei ole keegi kuulutusi näinud? ma ise olen küll juba vähemalt kolmele otsa jooksnud.

  Meeldib

 6. V.A. said

  Terve linn on neid täis ja muust enam ei räägitagi 🙂

  Meeldib

 7. V.A. said

  Ahh, ma ühte nägin! Üsna julge ja ka egotsentriline põhjendus oli antud, miks tuleb sinna ballile tulla, sest “K.K. is back in town” 🙂

  Tore. Ma loodan, et tuleb suur pidu. Võib-olla laekun ka, kui veel huvilisi leian.

  Meeldib

 8. nodsu said

  Mina tegelt ei teinud seda plakatit ja isegi ei organiseeri üritust, vähemalt niipalju, kui mul orgunnitööd vältida õnnestub.

  Meeldib

 9. V.A. said

  Oi, olin pealiskaudne ja ülekohtune. Täna avastasin, et lugesin plakatit eile sootumaks valesti. Lugesin: “Sest hõikab ja õpetab K. K.” Aga kirjutatud on hoopis: “Eest hõikab ja õpetab K. K.”

  Meeldib

 10. nodsu said

  Ahaa, see varasem kommentaar tunduski siiamaani natuke krüptiline. “Eest hõikama” pidi olema keilitantsudes tavaline väljend, sama tavaline kui regilaulus “eest ütlema”, ja suurem osa ballimaterjali on ehituselt üsna keilitantsude moodi.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: