Allasurutud maailmavalitsejad

märts 28, 2012

s-l300
Mis värk on nende popkultuuri pahalastega, kes on silmaga näha hirmus ebamugavalt riides, igasuguste torkivate jubinate ja jäikade karkassidega?

Kas see peab väljendama seda, et nad vihkavad ennast ja kannavad sellepärast võimalikult piinarikkaid riideid?

Ja sedakaudu ideed, et kogu nende tigedus maailma vastu on tegelikult halvasti varjatud viha iseenda vastu?

Ja siit edasi: kas rinnahoidja on leiutatud selleks, et naised kurjade maailmavalitsejatena defineerida, sest kes muu sellist raudosadega nülgivat jurakat ikka kannaks?

10 kommentaari Kellele: “Allasurutud maailmavalitsejad”

 1. Tuul said

  See võib olla isendi kvaliteedi näitaja. N.ö. händikäpi-signaal, nagu paabulinnu saba: “Ma olen nii vägev lind (või pahalane), et võin sellist tobedust endale lubada”.

  Meeldib

 2. Ambrosius said

  Popkultuuri pahalased pärinevad vist koomiksitest. Miks nad sinna sellised said, seda ei tea. Äkki seetõttu, et väheste piltide ja tekstiga piirdudes tuleb karakterit visuaalselt rõhutada. Ja teravanurgalisusest on selles kasu, sest sellise nurgelise pildi nägemine pidi inimesel juba kaasasündinult seostuma halvaga.

  Selline evolutsiooniline kohastumus – teravaid nurki mittekartvad isendid vigastasid ennast igasugu orkide vastu ja nemad järglasi ei saanud. Meie esivanemad olid edukas, sest juhtusid olema orgikartjad.

  Aga selline piinarikas riietus pole ju vaid popkultuuri pahalastega seotud.

  Kas korsetid siis ei olnud piinarikkad? Ja raamidega kleidid ja muu selline kraam, mis kaalus tegelikult väga palju.

  Meeldib

 3. nodsu said

  Ainus korsett, mida ma ise olen kandnud, on 16. sajandi tüüpi ja see on palju mugavam kui rinnahoidja, ainult selgapanemine ja äravõtmine võtab õudselt aega.

  19. sajandi – 20. s alguse omad olevat olnud õudselt ebamugavad ja ebatervislikud, eriti see 20.s alguse oma, aga see oli varjatud. Pealt vaadates oli täies taglastuses naine pehmekene ja pitsivahune.

  Tõsi, see kehtib ka rinnahoidja kohta, mis näeb sageli välja armas ja ümarate vormidega. Kui viiekümnendate mürsupead välja arvata.

  Meeldib

 4. Rents said

  Minu meelest paras rinnahoidja ka ei ole ebamugav. Korsett on muidugi mõnusam, sest toetab ka selga. Tahaksin suisa mõnda sellist, mida sobiks kontoriseelikuga kombineerida, aga nii viisakaid vist ei ole – mitte et mul oleks unistus kontoris korsetti kanda, aga töö juures hakkab selg valutama. 😀

  Meeldib

 5. nodsu said

  novott, parimad rinnahoidjad, mida ma olen selga pannud, on kõigest natuke ebamugavad, sest isegi kui ta on üleni puuvillane ja ilma tugikaarteta, on tootjatel imelik mood sinna sissepoole kõige liibuvamatesse kohtadesse liivapaberit (või midagi, mis tundub väga selle moodi) panna.

  Aga korsett – mis mõttes viisakaid ei ole? normaalne korsett käib ometi peitu, mitte kõigi riiete otsa. Tänapäeva inimesed ei taha vist küll nii palju riideid enamasti kanda, aga praktiline järjekord on selline, et särk (mis on kõige kergemini pestav ja ihu vastas mõnus) alla, korsett peale ja siis see riie, mis näidata kõlbab, kõige peale.

  Ma avastasin küll, et ka rinnahoidja muutub väljakannatavaks, kui seda kanda särgi peal, mitte all. Lisaboonus on see, et siis kui sinna pole veel pluusi vms asja otsa pandud, näeb väga fetiš välja.

  Aga isegi nii liibub ta põhimõtteliselt ebamugavast kohast, erinevalt korsetist, mis lihtsalt toetab ühtlaselt ümbertringi.

  Meeldib

 6. k said

  As for Sauron’s motives, Tolkien noted that “it had been his virtue (and therefore also the cause of his fall …) that he loved order and coordination, and disliked all confusion and wasteful friction.” Thus “it was the apparent will and power of Melkor to effect his designs quickly and masterfully that had first attracted Sauron to him.

  parempoolsed, noh

  Meeldib

 7. s11l said

  Eks popkultuuri pahalased imiteerivad ja võimendavad kunagiste valitsejate hõlste. Ega needki teab mis kasutajasõbralikku muljet jäta.

  Meeldib

 8. nodsu said

  Vana-Rooma või Kreeka linnriikide valitsejate riided jätavad küll päris pehme ja mõnusa mulje, keskaja kuningate paraadrõivad samamoodi – pikad küll ja seetõttu sportlikeks harrastusteks ebapraktilised, aga ega kuningas ei peagi kogu aeg ringi kablutama. Troonil istumiseks tunduvad päris mugavad.

  Bütsants on iseasi.

  Fiktiivsed kurjad tegelased on oma ebamugavate riietega sageli veel kangesti aktiivsed. Mitte küll päris nii nagu Ming the Merciless “Suurrongi” sketšis (aga see sketš toob ilusti välja, kui ebapraktilised need riided mis tahes tegevuseks on).

  Meeldib

 9. nodsu said

  he loved order and coordination, and disliked all confusion and wasteful friction – hehee, kohe meenus valimisloosung “Sodi, segadus ja mõnus äraolemine!”, mille Hajameelne välja käis, kui ma kaebasin, et “Vali kord” on minu arust kole vastik üleskutse.

  Meeldib

 10. kaamosrules said

  Äkki on asi kuidagi pahupidi: pahad on pahad seepärast, et rõivad on ebamugavad ja seepärast on tuju pidevalt sant?
  /Ebamugavad kingad, pikaks veninud püstijalavestlus ja ma kaotasin oma kannatlikkuse ja viitsimise asju selgitada, lõpetades lühidalt: “Asi on nii, sest mina ütlen..!” Pehmed sussid oleksid lubanud ehk isegi konsesusele jõuda?/

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: