Märkmed kahe une vahelt

juuli 31, 2022

Une ja ärkveloleku vahel on maailm selline pehme, teda saab mõtte jõul muuta. Aga oma mõtteid on samal ajal väga raske kontrollida. Hirmus lugu!

***

Nüüd, kus ma ärkvele sain, tuli meelde, et ma vaatasin korra juutuubis eksikombel lootusrikkalt mingit vanade riiete ümbertegemise videot, midagi sellist, et “tee seisma jäänud vanast rinnahoidjast toatuhvlid”, mis oli absurdselt, naeruväärselt keeruline töö, minu silma jaoks keerulisem, kui uuest materjalist sama asja tegemine. Üks tagajärg on nüüd see, et juutuub soovitab mulle perioodiliselt isetegemisvideoid. Ma ei ava, aga üks oli pealkirjaga: “lõika oma vihmamantel pooleks ja sind tabab üllatus!”

Hakkasin naerma.

13 kommentaari Kellele: “Märkmed kahe une vahelt”

 1. Rebane said

  sa saad märjaks? (kas autor oli Isevalitseja?) 😀

  Meeldib

 2. Rebane said

  ja ma nägin unes midagi millest ma teadsin, et see peab olema unes, ja proovisin endale tõestada, et see ei ole päris, see on uni. näiteks hammustada ennast põsest (seestpoolt) ja kui ei ole valus, siis on unes. ja veel paari sellist asja, vist kätt näpistada ka. aga kõik see tundus väga päris. ma täpselt ei mäleta, aga oli vist lumine parkimisplats une-Hispaanias ja midagi põnevusfilmilikku. nt pidin üles otsima röövitud lapse, keda oli sealkandis nähtud. ja see kõik hakkas mulle kahtlane tunduma, niiet ma järeldasin, et peab olema uni, aga väga raske oli tõestada.

  Meeldib

 3. Teresa said

  Ma kontrollin, kas mul on paanikahoog või insult, nii et katsun kinnisilmi sõrmega nina. Kord tegin seda ka unenäos ja rahunesin, et ei ole ikka insult.

  Liked by 1 person

 4. nodsu said

  Mul on unes tavaliselt lollikindel värk, et kui ma lendu tõusen, siis tähendab see esiteks, et unes, ja teiseks, et ma kardan midagi.

  Ükskord tõusin mingi väikese koeranähvitsa peale lendu, seejärel mõtlesin: kas ma sellist rakatsit kardan? sain aru, et ei, ja tulin maa peale tagasi.

  Liked by 1 person

  • lendav said

   Mul tuleb unes lendamine just siis väga hästi välja, kui ma ei karda midagi ja üldse on hea unenägu. Hirm kammitseb ja takistab heljumist.

   Olen unes ennast näpistanud, et kontrollida, kas ma magan (sest inimesed ju väidavad, et päriselt ärkvel olles ei saa lennata, ainult unenäos) ja näpistus on olnud valus ning ma olen teinud järeduse, et öelgu, mis tahavad, aga ka päriselt saab lennata ja ma ei maga. Kui siis üles ärkan, on nalja palju.

   Mõnikord ma ikkagi saan kuidagi aru, et on unenägu ja siis ma püüan seda und oma tahtmise järgi muuta, sest “see on ju minu unenägu, peab mu sõna kuulama!”. Mõnikord natuke õnnestubki, aga siis ma unustan kohe varsti ära, et ma näen und ja kõik läheb vanaviisi edasi.

   Rinnahoidjast ma toatuhvelid ei teeks, selleks on palju paremaid võimalusi. Vihmamantli poolekslõikamine ei too mingit üllatust, ainult kasutuskõlbmatu vihmamantli saab niiviisi.

   Napakatest ideedest veel – kunagi aastaid tagasi mingis sisustusajakirjas oli õpetus, kuidas oma vaiba ilmet muuta. Võeti väga ilus pärsia vaip, lõigati see ruutudeks, sätiti ruudud teistmoodi kokku ja õmmeldi kokku. Tehti palju kasutut tööd (pärsia vaip on paks ja selle lõikamine ning eriti õmblemine on raske!) ning rikuti ilus ja kallis vaip ära.

   Teemaväline küsimus – sa vist kunagi ütlesid, et sul ploom ajab võsusid? Kui on hea maitsega ploom ja kui tõesti ajab võsusid, siis ma tuleks sulle kunagi labidaga külla 🙂 Külla võiks muidugi ka niisama ja ilma labidata tulla.

   Meeldib

   • nodsu said

    ajab jätkuvalt. Peaks olema kollane ploom. Aga tänavu on nendega midagi imelikku lahti, ma ei tea, kas haigus või kahjur: vanemad kollase ploomi puud ajasid lehed maha (enne läksid kollaseks). Kusjuures roosale ploomile sealsamas kõrval see ei mõju. Ja nendesamade kollaste ploomide juurevõsud on ka ilusad haljad.

    Meeldib

   • lendav said

    Kas see kollane on metsik? Alõtša ehk haraline ploomipuu? Väiksemapoolsed ja intensiivse küllaltki hapu maitsega? Kui jah, siis see on mul olemas.

    Meeldib

   • lendav said

    Või on hoopis magus mirabell? Või mõni suurema viljaga sort? Nii põnev 🙂

    Meeldib

   • nodsu said

    minu arust on ta Liivi kollane munaploom, või munakujuline ta igatahes on. Ja Liivi kollane peaks minu teada ka omajuurne olema.

    Asjakäik on selline, et vanasti oli suur ilus kollase ploomi puu, aga see jäi vanaks ja läks välja. Arvasime, et nüüd tulebki sellega hüvasti jätta, aga ta kasvastas vaikselt uued tüved kahte eri kohta ja millalgi hakkasid need otsast jälle ploome andma. Need on nüüd omakorda võsusid ajanud, aga ise kuidagi kiduma jäänud ja lehed maha visanud. Võsud haljendavad.

    Roosa ploom ajab ka võsusid. Tema on sellest misiganesest, mis kollase ploomi puid vaevab, puutumata jäänud (ise otse seal kõrval), ja kannab iga aasta palju, kahjuks ei ole sama maitsev, v.a mõni aasta, kui on hästi palju päikest olnud.

    Meeldib

   • lendav said

    Ooo! Siis tuleb mingi mõlemale sobiv aeg leida ja labidaga tulla. Ma kirjutan mingi hetk meili.

    Meeldib

 5. Morgie said

  Isetegemisevideod on väga lahedad, kuniks ühel hetkel hakkab vahele viskama absurdseid “saeme jäätunud koolajoogi pudeli relakaga pooleks” tüüpi teoseid ja siis ma saan aru, kui piiratud mõtlemisega ma olen, et ma pole kunagi isegi unes millegi sellise tegemise peale mõelnud.

  Meeldib

 6. Rebane said

  absurdsetest videotest:

  peatage Arda, ma tahan maha minna. tähendab, nad on teinud seriaali, justnagu Kääbik polnud juba piisavalt halb ja venitatud. nüüd siis isetegemisseriaal teeme ise Tolkieni.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: